استاد حوزه و دانشگاه گفت: دین اسلام با شادی، نشاط و تفریح هیچگونه مخالفت و منافاتی ندارد.

به گزارش مبارکه نا، حجت الاسلام والمسلمین ˈمهدی گرجیˈ شامگاه چهارشنبه در جمع بانوان شهرستان مبارکه در مجتمع فرهنگی الزهرا (س) این شهر افزود: اسلام و روحانیت با ابتذال و فساد مخالف است.

وی با بیان اینکه باید در شادی و نشاط و عزاداری هایمان برنامه داشته باشیم اظهارکرد: برپایی مجالس عزاداری و سوگواری فقط به روزهای شهادت و رحلت ائمه و معصومین (ع) مربوط می شود و در سایر ایام باید ترویج معارف دین صورت گیرد.

استاد دانشگاه اصفهان با اشاره به عشق و ارادت مردم شهرستان مبارکه از گذشته دور تاکنون به اهل بیت (ع) و مذهب شیعه تصریح کرد: اسلام، اهل بیت(ع) و ولایت مهم ترین نقاط مشترک ما هستند که باید حول محور آنها اجماع کنیم.

وی با بیان اینکه این نعمت ها را باید حفظ کنیم افزود: فصل الخطاب همه ما رهبری و ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در اسلام گفت: از مهم ترین عوامل موثر در تربیت شناخت، داشتن برنامه، استفاده از مربیان صالح و استفاده از الگو و اسوه است.

حجت الاسلام گرجی با بیان اینکه به الگو و اسوه در زندگی نیاز داریم تاکید کرد: بهترین الگو و اسوه همیشگی مسلمانان حضرت محمد (ص) است.

وی اظهارکرد: در قرآن کریم، حضرت ابراهیم (ع) به عنوان اولین الگوی مسلمانان و حضرت محمد(ص) به عنوان بهترین الگو نام برده شده است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی و شخصیت پیامبر(ص) را باید در جامعه ارائه دهیم گفت: اصول ثابت شخصیت پیغمبر (ص) راستگویی، تواضع ، بردباری و مهربانی به مردم بود که هیچگاه در جامعه کهنه نمی شود و باید همه مسلمانان آنها را بعنوان الگو انتخاب کنند.