سخنگوی وزارت خارجه از سفر معاون وزیر کشور به پاکستان برای پیگیری موضوع حادثه تروریستی سراوان خبر داد.

مرضیه افخم صبح روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به حادثه تروریستی سراوان گفت: این حادثه اقدامی شرورانه، تروریستی و مایه تاسف بود و وزارت خارجه به طور سریع کاردار پاکستان را دعوت و یادداشت اعتراضی خود را ارائه کرد.

وی گفت: مراتب پیگیری اجرای تفاهم‌نامه امنیتی در دستور کار است و موضوع استرداد مجرمان را دنبال می‌کنیم. مقامات پاکستان ضمن محکوم کردن این اقدام در دیدار سفیر ایران در پاکستان با معاون وزیر خارجه این کشور نسبت به پیگیری این موضوع تاکید داشتند.

وی با بیان این‌که «تروریست منطقه و کشورهای آن را درگیر کرده است»، گفت:‌ امیدواریم با عزم همه کشورها این پدیده شوم و ضدبشری از بین برود و محو آن را شاهد باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین از همکاری میان وزارت خارجه و وزارت کشور در این رابطه خبر داد و افزود: در همین راستا معاون وزیر کشور به زودی به پاکستان سفر می‌کند.

وی تاکید کرد: ایران خواهان شناسایی اشرار و تروریست‌هاست و امیدواریم کشور پاکستان آن‌ها را شناسایی و دستگیر و در صورت امکان از راه‌های قانونی امکان استردادشان را فراهم کند.

وی ادامه داد: بحث تروریسم نیازمند همکاری جدی و عزم مشترک میان همه کشورهای منطقه است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه در پاسخ به این‌که آخرین اقدامات برای برقراری پرواز مستقیم میان ایران و آمریکا چیست؟ اظهار کرد: در اولین جلسه خبری بعد از پایان سفر رییس‌جمهور به نیویورک موضوع ایجاد تسهیلات برای اتباع ایرانی از جمله ایجاد پرواز مستقیم میان ایران و آمریکا مورد اشاره قرار گرفت و تاکید شد که رییس‌جمهور در ایجاد تسهیلات بیشتر برای اتباع ایرانی در سراسر دنیا تاکید ویژه دارد و یکی از این موضوعات پرواز مستقیم میان ایران و آمریکاست.

وی ادامه داد: البته این موضوع نیازمند بررسی مسائل فنی و اجرایی است که اگر دستگاه‌های ذیربط آن‌ها را بررسی کنند انتظار داریم و امیدواریم این امکان فراهم شود.