چاپ این نوشته
عده ای حرمت ماه رمضان را نگه نداشته وبعضاَ به روزه خواری علنی مبادرت میکنند،روزه خواری آشکار حرمت شکنی ماه رمضان بوده؛حرام و موجب تشدیدعذاب الهی است.

بیانیه امام جمعه شهرستان مبارکه در رابطه با عمل منکر، روزه خواری علنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا،به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان مبارکه متن بیانیه به شرح زیر است:

                                                                          بسمه تعالی

با سلام و درود به ارواح قدسی حضرات معصومین علیهم السلام ، امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی

با تعظیم و خضوع در برابر ماه مبارک رمضان که از هدایای بزرگ الهی و از تحفه‌های ربانی ، ماه نزول قرآن ، ماه شب‌های قدر و تقدیر ، ماه اجابت دعا و مناجات ، ماه مواسات و همدردی با نیازمندان ، ماه نزول برکات بی‌شمار الهی و از مهم‌ترین آن‌ها ، ماه وجوب روزه بر مؤمنان است که ره‌آورد آن ، بیرون از محاسبه‌های عادی است.

ما هم اکنون ، خلأ خسارت‌بار تعطیلی مساجد و نمازهای جمعه و جماعات و محافل نورانی قرآنی و مناجات و محافل قدسی این ماه را با تمام وجود احساس می‌کنیم و نمی‌دانیم با این محرومیت جانکاه چه باید کرد؟ و باید بیندیشیم که چه کرده ایم که از چنان برکات بیشمار دور افتاده ایم.

شاید کفران نعمت ، شاید بی تفاوتی به گرسنگی و فقر اقشاری از مردم ، شاید اجحاف و بی‌توجهی نسبت به حقوق دیگران ، شاید بی مبالاتی نسبت به بسیاری از احکام الهی در جامعه ، شاید بی‌اعتنایی به هشدارهای دلسوزان ، شاید ترک امر به معروف و نهی از منکر و دهها مسائل از این دست..!

البته نمی‌خواهم خاطر شریفتان را مکدّر کنم و قاطعانه بگویم این‌گونه موضوعات، موجب وضعیت موجودند ، اما این که چنین اموری می توانند از عوامل مهم بروز چنین اوضاع زیان‌‌باری شود ، جای تردید نیست.

قرآن کریم می فرماید: « و ما أصابَکم مِن مُصیبَهٍ فبِما کَسَبت أیدیکُم و یَعفو عَن کَثیر ؛ آن‌چه از شرور به شما می‌رسد ، نتیجه‌ی کردار خود شماست ؛ و از بسیاری هم می‌گذرد.

با همه ی این احوال ، متأسّفانه گزارشات حاکی از آن است که عدّه‌ای غفلت زده و بی توجّه ، حرمت این ماه را نگه نداشته و بعضا به روزه خواری علنی مبادرت می‌کنند ؛ همه باید بدانیم روزه خواری آشکار ، حتی از سوی کسانی که عذر شرعی دارند ، حرمت شکنی ماه رمضان بوده و حرام و موجب تشدید غضب الهی و عذاب‌های بالاتر است ، که در آن صورت خشک و تر به پای عملکرد آن عده‌ی معدود ، آسیب خواهند دید.

لذا ، بر یکایک مومنان از زن و مرد ، در برخورد با این چنین مواردی با رعایت موازین نهی از منکر ، واجب شرعی است که با اخلاق نیک و برخورد زیبای اسلامی از آن نهی کنند و نگذارند حرمت این ماه بزرگ و پر برکت شکسته شود.

این جانب بر خودم لازم می‌دانم از تلاش‌های مستمر و دلسوزانه‌ی نیروی محترم انتظامی در برخورد با چنین مواردی تقدیر و تشکر کنم و با این تذکر ، آن عزیزان را نیز نسبت به وظیفه‌ی حساس و ممتازی که در این خصوص بر عهده دارند ، واقف‌تر کنم.

 

در پناه حق و مشمول دعای خیر اولین حرمت‌گزار ماه رمضان ، حضرت ولیّ عصر عجّل الله تعالی فرجه باشید.

 

سیّد مهدی موسوی/امام جمعه مردم شریف شهرستان مبارکه

telegram

Go to TOP